Takiego portalu jak jestempielegniarka.pl brakowało w internetowej przestrzeni. To platforma, w której możemy w sposób swobodny porozumieć się i wymienić opiniami, a także podzielić się szeroko pojętą wiedzą.

Dlatego też Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych jeszcze w poprzedniej kadencji zdecydowało się objąć patronatem honorowym ten projekt.

Głęboko wierzę, że środowisko, a szczególnie młode pokolenie pielęgniarek i pielęgniarzy, potrzebuje dyskusji, zarówno o przyszłości naszego zawodu, jak i jego nowych kompetencjach. Polska i świat szybko się zmieniają. W związku z tym zmienia się medycyna, zmieniają się pacjenci i nasz zakres obowiązków. Nie mam wątpliwości, że wybór zawodu pielęgniarki lub pielęgniarza jest wyborem perspektywicznym, dającym gwarancję stabilnego zatrudnienia, ale przede wszystkim szerokich możliwości rozwoju zawodowego i naukowego w różnych dziadzinach medycyny.

Obejmując portal jestempielegniarka.pl patronatem honorowym Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, wspieramy również inicjatywę osób doskonale znających nasze środowisko, ale nie będących jego częścią. Przyczyni się to do większego obiektywizmu, bezstronności i co najważniejsze, krytycznego spojrzenia na nasze sprawy z innej perspektywy.

Jako prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych już teraz deklaruję, że będziemy z zainteresowaniem przyglądać się opiniom formułowanym na łamach portalu, wykorzystując je w codziennej pracy.

Zachęcając wszystkich, którzy już odebrali dyplom, nie zapominam również o przyszłych pielęgniarkach i pielęgniarzach, absolwentach naszych studiów. Serdecznie zapraszam was do merytorycznej dyskusji, formułowania potrzeb i oczekiwań, które będą dla nas drogowskazem.

Dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego projektu, pragnę podziękować również partnerom komercyjnym, którzy zdecydowali się wesprzeć tę inicjatywę, potwierdzając w ten sposób, że zależy wam na szerokiej, bezstronnej, ale przede wszystkim merytorycznej dyskusji ukierunkowanej na rozwój kompetencji naszego zawodu.

Serdecznie pozdrawiam,
Mariola Łodzińska
Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Komentarze

  • Gilbert
    Posted 2 listopada 2023 12:19 0Likes

    Świetna wiadomość! Zapowiada się bardzo dobrze, jako miejsce do wymiany wiedzy!

    • - Akceptuję*

Dodaj komentarz