I Forum Pielęgniarstwa Alergologicznego odbędzie się w ramach XXIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Alergia Astma Immunologia Kliniczna w dniach 13-15 czerwca 2024 roku w Łodzi. Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych jest patronem honorowym tego wydarzenia.

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będzie nowoczesna alergologia.

“Jesteśmy świadkami znacznego postępu, jaki dokonał się w alergologii – w jej rozumieniu, diagnostyce i leczeniu. Wachlarz możliwości diagnostycznych i terapeutycznych, którymi w nieodległej przyszłości będziemy posługiwać się na co dzień, istotnie się poszerzył. Co więcej, konieczność interdyscyplinarnej opieki na pacjentem z wielochorobowością atopową wymaga od nas szerokiej wiedzy wykraczającej poza samą alergologię oraz umiejętnej współpracy z personelem innych specjalności. Obserwując naszą codzienną pracę, zdaliśmy sobie sprawę, że w kompleksowej opiece nad pacjentem alergologicznym nieodłącznym elementem jest opieka pielęgniarska”

– podkreśla prof. Maciej Chałubiński, przewodniczący Komitetu Naukowego XXIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Alergia Astma Immunologia Kliniczna 2024, zachęcając pielęgniarki do udziału w tym wydarzeniu.

W programie I Forum Pielęgniarstwa Alergologicznego znalazły się następujące tematy:

  • Koordynowana opieka zdrowotna w praktyce pielęgniarki alergologicznej – nowe kompetencje, nowe możliwości – dr hab. Edyta Krzych-Fałta (Warszawa).
  • Diagnostyka alergii na leki – od punktowych testów skórnych po prowokacje lekowe – dr hab. Aleksandra Wardzyńska (Łódź), mgr Monika Durka (Łódź).
  • Diagnostyka kontaktowego zapalenia skóry – testy płatkowe – dr Katarzyna Tomaszewska (Łódź), mgr Danuta Sicińska (Łódź)­.
  • Dokumentacja pielęgniarki alergologicznej w świetle regulacji prawnych i organizacyjnych – mgr Dorota Dmochowska (Warszawa).
  • Nowoczesne technologie wykorzystywane w praktyce pielęgniarki systemowej, co dzisiaj możemy implikować do pielęgniarstwa alergologicznego? – dr Marzena Jaciubek (Warszawa).

Dodatkowo tegoroczne I Forum Pielęgniarstwa Alergologicznego uświetnią certyfikowane warsztaty zatytułowane “Spirometria dla praktyków” (lek. Michał Ruszkowski z Sieradza).

Więcej informacji na temat I Forum Pielęgniarstwa Alergologicznego można znaleźć na stronie https://konferencja-aaik.com/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/konferencjaAAIK

XXIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Alergia Astma Immunologia Kliniczna 2024 i towarzyszące jej I Forum Pielęgniarstwa Alergologicznego odbędą się w Hotelu Ambasador Premium w Łodzi.

Dodaj komentarz