1 lutego w Centralnym Domu Technologii w Warszawie przy ul. Kruczej 50 odbędzie się I Kongres Zdrowia Seniorów. Patronem honorowym tego wydarzenia jest Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

I Kongres Zdrowia Seniorów odbędzie się pod hasłem: Dostępność – Samodzielność – Aktywność. Jego inicjatorem i organizatorem jest red. Iwona Schymalla, prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo. Udział stacjonarny w kongresie jest bezpłatny, ale trzeba się na niego zarejestrować tutaj.

“Współczesny senior to nie tylko osoba starsza, ale często aktywny, zaangażowany i pełen życia człowiek, który mimo upływu lat nadal aktywnie uczestniczy w życiu społecznym, zawodowym czy kulturalnym. To ktoś, kto przełamuje stereotypy związane z wiekiem i pokazuje, że senior może być równie dynamiczny i pełen pasji”

– podkreślają organizatorzy I Kongresu Zdrowia Seniorów.

W trakcie tego wydarzenia uczestnicy zamierzają odpowiedzieć na kilka istotnych z punktu widzenia seniorów i osób opiekujących się nimi pytań. Oto one:

  • Jak zachować jak najdłużej dobrostan psychiczny i fizyczny? 
  • Jak technologia, dostęp do informacji poprawiają jakość życia?
  • Jak kształtować politykę państwa, dbając o seniorów?
  • Na co czekają polscy seniorzy? Gdzie mogą szukać wsparcia?

“Kongres dedykowany jest dojrzałemu pokoleniu i ma na celu stworzenie przestrzeni dla ekspertów, praktyków, decydentów oraz samych seniorów do wymiany doświadczeń, wiedzy i najlepszych praktyk dotyczących opieki zdrowotnej, profilaktyki, rehabilitacji, a także promocji zdrowego i aktywnego stylu życia”

– tłumaczą organizatorzy I Kongresu Zdrowia Seniorów.

Kongres rozpocznie się 1 lutego o godz. 9.00, a jego zakończenie planowane jest o godz. 11.15. W programie przewidziano dwie debaty ekspertów i decydentów: “Silver power” i “Wyzwania starzejącego się społeczeństwa – potrzeby pacjentów i opiekunów”.

Do grona panelistów zaproszono m.in. minister polityki senioralnej Marzenę Okłę-Drewnowicz i prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Mariolę Łodzińską.

Kongres odbędzie się w formule hybrydowej. Transmisja będzie dostępna na stronie https://kongreszdrowiaseniorow.pl/.

Dodaj komentarz