Dziś (13 czerwca) o godz. 19.00 rozpocznie się webinar poświęcony problemowi nietrzymania moczu (NTM) u chorych na cukrzycę. Poprowadzi go dr n. med. i n. o zdr. Beata Stepanow, pielęgniarka diabetologiczna.

W trakcie webinaru zatytułowanego “Inkontynencja w cukrzycy – zjawisko, wyzwanie czy codzienność?” dr Beata Stepanow opowie o problemie, który często bywa bagatelizowany, mimo że znacząco wpływa na jakość życia chorych. 

“Zajmiemy się wyzwaniami związanymi z diagnozowaniem i leczeniem inkontynencji u osób z cukrzycą, ze szczególnym uwzględnieniem różnic w podejściu do pacjentów młodszych i starszych. Będzie to również doskonała okazja do zadawania pytań, dyskusji oraz wymiany doświadczeń”

– zachęcają organizatorzy.

Patronat honorowy nad webinarem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Zapisy na niego odbywają się pod linkiem https://www.edukacjapacjenta.pl/webinary/vimeo/39/webinar-13-06-2024.

Beata Stepanow jest specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, prezesem Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej i dyrektorem Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej w Kleczewie oraz Wiceprezesem Koalicji “Na pomoc niesamodzielnym”. Kilkakrotnie została uhonorowana tytułem Pielęgniarki Roku. Jest laureatką nagrody Kryształowy Koliber przyznawanej przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków i prestiżowej Nagrody Guido Ruffino, którą otrzymała w 2019 r. podczas 55. Europejskiego Zjazdu Badań nad Cukrzycą w Barcelonie. Autorka programów edukacyjnych w ramach projektu “Edukacja poprzez sztukę”, współautorka Standardów Holistycznej Edukacji Diabetologicznej SED. Członek zespołu przy MZ odpowiedzialnego za opracowanie standardów organizacyjnych opieki zdrowotnej w zakresie diabetologii.

Dodaj komentarz