Łagodzenie objawów ubocznych terapii nowotworowej to temat webinaru organizowanego w ramach programu edukacji onkologicznej Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego. Odbędzie się on 9 maja w godz. 18.00-21.00 w formule online. Jest jeszcze szansa, żeby się na niego zapisać.

To już kolejne spotkanie dla pielęgniarek onkologicznych. W programie wydarzenia przewidziano m.in. wykład prof. Marka Dedecjusa z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie na temat działań niepożądanych w raku tarczycy. Dr hab. n. med. Jarosław Woroń z UJ Collegium Medicum w Krakowie opowie o nowotworowym bólu przebijającym, prof. Małgorzata Szołkowska z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie przedstawi temat powikłań autoimmunizacyjnych w leczeniu nowotworów grasicy, a dr n. med. Rafał Czyżykowski z Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi będzie mówił o neutropenii po chemioterapii.

W trakcie webinaru, na który można się zapisać tutaj, będzie mowa również o trudnych przypadkach toksyczności skórnych (dr hab. n. med. Joanna Czuwara, specjalista dematolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) i pielęgnacji skóry u pacjenta onkologicznego (lek. Bernard Dżumaga).

Jednym z patronów honorowych tego wydarzenia jest Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

Dodaj komentarz