Pielęgniarki i położne, które wybiorą Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim jako swoje pierwsze miejsce pracy po studiach, otrzymają dodatkowo 10 tys. zł w ciągu roku. W gorzowskim szpitalu ruszył program pilotażowy “Świadczenie na start – pierwsza praca dla absolwentów studiów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo”.

Do programu pilotażowego “Świadczenie na start – pierwsza praca dla absolwentów studiów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo” mogą się zgłaszać wszystkie osoby, które ukończyły studia po 1 marca 2023 r. i zobowiążą się do pracy w gorzowskiej placówce przez co najmniej rok od zakończenia programu.

“Pierwsze 30 osób, które zakwalifikuje się do pilotażowego programu naszego szpitala, dostanie 10 tys. zł brutto wypłacone w trzech ratach. Pierwsza rata (2,5 tys. zł) wypłacana będzie wraz z drugim wynagrodzeniem. Druga (3 750 zł) po pół roku pracy, a trzecia ( 3 750 zł) po przepracowaniu 13 miesięcy”

– poinformował Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Żeby dostać się do programu “Świadczenie na start” należy złożyć wniosek i podpisać ze szpitalem umowę zawierającą zobowiązanie do kontynuacji zatrudnienia przez kolejny rok, czyli w sumie nieco ponad dwa lata. Jeśli to zobowiązanie nie zostanie dotrzymane – trzeba będzie zwrócić świadczenie w całości.

Program “Świadczenie na start – pierwsza praca dla absolwentów studiów kierunków pielęgniarstwo i położnictwo” jest finansowany ze środków własnych szpitala.

Dodaj komentarz