V Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych pod hasłem “Przyszłość pielęgniarstwa operacyjnego: trendy i perspektywy” odbędzie się w dniach 10-11 maja w hotelu Mercure we Wrocławiu.

W dwudniowym programie wydarzenia, którego organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Instrumentariuszek, znalazły się zagadnienia dotyczące m.in. operacji trzustki, tarczycy i wątroby, roli chirurgii rekonstrukcyjnej w leczeniu dzieci i dorosłych, postępów w chirurgii aorty, operacji neurochirurgicznych, ale również pomocy prawnej i przemocy w miejscu pracy.

“Dynamiczny rozwój wiedzy medycznej oraz nowoczesnych technik operacyjnych mobilizuje pielęgniarstwo operacyjne do podejmowania wciąż nowych wyzwań. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu, które stanowi doskonałą okazję do wymiany poglądów, dzielenia się doświadczeniami oraz pogłębienia wiedzy z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, dziecięcej, urologii, ginekologii”

– zachęca do udziału Izabela Szwed, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego V Wrocławskiego Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych.

W gronie prelegentów i moderatorów m.in. Joanna Lewoniewska ze Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe oraz tuzy polskiej medycyny: prof. Łukasz Krakowczyk, chirurg onkolog z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, dr hab. Dawid Murawa, chirurg onkolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze i prof. Radosław Pietura, radiolog zabiegowy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Rejestracja na V Wrocławskie Sympozjum Pielęgniarek Operacyjnych potrwa do 26 kwietnia. Koszt udziału uzależniony jest od terminu wpłaty. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz